26. január 2019  Galapagos  - Food lovers project

Galapágy a Humbold explorer

Deň 1 - Jan 26 : Odlet z Viedne do ekvádorského Quita. Prílet do Quita Centrum Quita (hlavné mesto Ekvádoru)

Deň 2. JAn 27: Hlavné mesto bolo v roku 1978 zapísané na zoznam pamiatok UNESCO. Koloniálna architektúra, domy, katedrály, kostoly a staré uličky sú typickou ukážkou toho
lepšieho, čo zanechali španielski kolonizátori na území Latinskej Ameriky. Nádherné panoramatické výhľady na mesto sa vám naskytnú z vrcholu Loma Cruz, kam vyjdeme lanovkou. Výlet k rovníku! Ubytovanie v hoteli RIO Amazonas ****,

 

 

Deň 3 - jan 28:  Transfer na letisko a let na Galapágy , prelet na San Cristobal - Prílet na Galapágy, presun na loď Humboldt Explorer. Ubytovanie, kontrolné ponor a bezpečnostné brífing. Obed bude servírovaný pred kontrolným ponorom, večere po ňom. Potom loď vypláva na týždenný safari do súostrovia GALAPÁGY.
Deň 4: North Seymour - Na tejto lokalite uskutočníme 2 ponory (ranné a dopoludňajšie) s korytnačkami, Kladivák, tuleňmi (uškatce hrivnatý), popoludní a noc presun k ostrovu Darwin cca (20 hodín). 
Deň 5: ostrov Darwin - Ostrov Darwin spoločne s ostrovom Wolf sou privilegovanými ostrovy, čo sa týka podmorských zážitkov. Jeden z najlepších ponorov na svete môžete zažiť práve tu. Môžeme uvidieť: manty, žralokmi galapážské, kladivohlavých strieborné, orlie raje, karety a veľrybí žralokmi. Nebolo by viijímkou stretnúť veľryby alebo kosatky. Možnosť veľkých prúdov. Potápame sa v hĺbke 12-30 m. Ostrov je sopečného pôvodu - rovný, zavalený balvany. Sú tu výborné podmienky pre hniezdenie nádherných vekých fregatek.
Ponory v 6:30, 9:30, 13:30 a 16:00 hodín. Noc na kotve.
Deň 6: ostrov Darwin - V 6:30, 9:30, 13:30 a 16:00 hodín opäť možnosť uvidieť Kladivák, žraloky veľrybie, raje orlie, tuniaky, žralokmi galapážské a hodvábne. Večer presun na ostrov Wolf (2,5 hod).
Deň 7: ostrov Wolf - V 6:30, 9:30, 13:30 a o 16:00 ponory s kladivohlavých, raje orlími, žralokmi gapapážštími a hodvábnymi, korytnačkami. Nočný presun na ostrov Isabela (15 hodín).
Deň 8: ostrov Isabela - Cabo Marshall - V 6:30, 9:30, 11:30 a 15:00 ponory s manty, korytnačkami, Kladivák, black-striped Salema, barakudama. Nočný ponor,  presun na Cousins ​​Rock (8 hodín).

 

Deň 9: Cousin 's Rock - V 6:30 makro ponor s vysokou pravdepodobnosťou vidieť morské koníky, frog fish, tuleňmi, eagle rays. Obed a presun späť do Santa Cruz (3 hod). Navštívime pevninu, kde môžeme pozorovať slonie korytnačky a navštívime mestečko Puerto Ayora. Večera bude podávaná na pevnine. Loď má iba jeden deň povolený k návšteve pevniny.
Deň 10 - feb 4 : San Cristobal - Skoro ráno výlet na pevninu za tuleňmi a leguány, raňajky, opustenie lode v 9 hod. Transfer na letisko, odlet do Limy. Večer v Lima
Deň 11.  Prelet Lima/Cusco Prehliadka sacred valey

Deň 12. deň: Vlakom na MAchupichu z Cusco 

Deň 13. deň: Prelet Puno z Cusco. 

https://www.perurail.com/trains/belmond-hiram-bingham/

 

 

Deň 14. deň: Výlet na najvyššie položenom jazere, plávajúca dedina

Jazero Titicaca je najvyššie splavné jazero na svete vo výške 3856 metrov nad morom, je väčšie ako Švajčiarsko. Na jeho brehoch a na ostrovoch, ako sú Amantani a Taquile, sa nachádzajú Aymaras a Quechuas, ktoré patria medzi najstaršie národy Peru. Tu návštevníci môžu prechádzať cez staré tradičné dediny, kde španielčina je druhým jazykom a kde staroveké mýty a presvedčenia stále platía. Navštívime slávny plávajúci ostrov Uros. Miestny sprievodca, nám predstaví svojich obyvateľov a vysvetlí ich históriu a tradície. Tu budeme mať peknú jazdu na  malých ručne vyrábaných  plavidlách okolo plávajúcich dedín.

Začneme náš výlet loďou Titicaca po návšteve "Uros Floating Islands", malého spoločenstva, ktoré žilo na týchto jazierok po celé desaťročia. Pred niekoľkými storočiami malý pôvodný kmeň Uros založili ostrovy ako spôsob, ako sa izolovať a chrániť pred súperiacimi kmeňmi, Collasom a Inkami. Ľudia mesta Uros zozbierali trstinu v plytkom jazere, pevne ich zviaali a postavili plávajúce ostrovné plošiny, doplnené trstinovými domami a kánoemi, čím vytvárali svoj vlastný malý svet. Na ostrovoch sa naučíme s miestnym sprievodcom o životnom štýle a zvykoch. Po prechádzke po plávajúcich ostrovoch pokračujeme v ceste na ostrov "Taquile Island" (cca 2 hodiny) tradičná komunita hovoriace v štýle Quechua, plná starých poľnohospodárskych terás. Taquilová populácia bola od kontinentu relatívne izolovaná až do roku 1950 a pojem spoločenstiev a rodiny je medzi nimi stále veľmi silný. Tradícia tkania ostrova Taquile sa vracia k raným civilizáciám, čím sa v súčasnosti zachovávajú prvky z predinškovských kultúr Andov. Všetko tkanie sa vykonáva na statických a pedálových strojoch. Najcharakteristickejšími odevmi je takzvaný "Chullo", pletená čiapka s ušami a "kalendárny pás", ktorý znázorňuje každoročné cykly spojené s rituálnymi a poľnohospodárskymi činnosťami. Keď dorazíme na brehy ostrova Taquile, budeme musieť chodiť po úzkej ceste, užívajúc si na ceste impozantné výhľady na jazero Titicaca a tiež uvidíme nádherné malé domy obývané priamymi potomkami kultúry Inca. Na vrchole ostrova budete mať voľný čas na prehliadku tohto miesta sami a potom sa stretnete s obedom v jednej miestnej reštaurácii.

Deň 15. deň: Presun do najväčšieho mesta Arequippa, prehliadka mesta, odlet do Lima alebo den pri jazere Titicaca

Deň 16. deň: Prejazd do Pisco, lietadlom nad NAsca lines, Vylet na MAle galapagy lodou.

Deň 17. deň: Presun do Lima

Deň 18. deň:  Odlet Lima-Viedeň

Cena: cca 4990 Eur,
Cena letenky  1200Eur. + lokálne lety

Pobyt v Peru 800-1600Eur podľa kvality ubytovania a kategórie vlaku

Busines letenka 3600Eur

časová postupnosť programu je orientačná, presný harmonogram bude poslaný v maily po kompletnom potvrdení účasti ale súčasti programu ostávajú.

V cene balíka je zahrnuté:
• Všetky letiskové transfery v Quite a na Galapágoch 
• Ubytovanie v Quite 3 noci hotel **** 
• Ubytovanie 7 nocí / 8 dní na lodi Humboldt Explorer 
• Plná penzia na lodi vrátane nealko nápojov 
• 2-4 ponory denne (podľa počasia a možností ) 
• Kvalitný sprievodca v miestnych vodách 
V cene nie je zahrnuté:
• Letenka z Viedne na Galapágy
• Vstup do národného parku Galapágy (100 USD) platí sa pri vstupe na Galapágy miestnym orgánom 
• poplatok za dekompresnej komoru 35 USD
• Tips pre posádku lode (80, - až 100, -USD ) 
• Cestovné poistenie (povinné) 
• poistenie proti stornu cesty 
• poistenie na potápanie, povinné (odporúčame DAN ) 
• Zapožičanie potápačskej výstroje (okrem fliaš a záťaže) 
• Kto požaduje Nitrox 150, -USD / po celú dobu potápania (nepovinné) 
• Turistická karta 20 USD 
• Odletové taxa (cca 40 USD)
• Palivový príplatok  ( 150 USD)
• NITROX  (150 USD)
Nezabudnite:
• Potápačskú licenciu s denníky 
• Dekompresnej bójku 
• Strmeň 
• Potápačskú výstroj 
• Potápačský oblek min. 5 mm s kapucňou a rukavicami 
• Platnosť vášho cestovného pasu min. 6 mesiacov po návrate do SR 
• V cestovnom pase mať aspoň 2 voľné stránky vedľa seba
Cesta:
Dostať sa na Galapágy je časovo náročné. Let trvá cca 20 hodín, letíme do Quita (hlavného mesta Equadore), odtiaľ do jedného z letísk Galapág.
Ubytovanie:
Ubytovanie je zabezpečené na novej luxusnej lodi Humboldt Explorer (2009). Loď je rozdelená do 8 dvojposteľových kabín s vlastným sociálnym zariadením, klimatizáciou as výhľadom na more.
Strava:
V cene balíka je plná penzia na lodi, nealkoholické nápoje (voda, káva, čaj), raňajky, obed, večera a desiaty medzi ponory. 
V cene nie je zahrnutá strava mimo loď.
Víza
Nie sú potrebné, pokiaľ pobyt nepresiahne 90 dní. V cestovnom pase musia byť dve voľné stránky vedľa seba k vylepenie vstupného štítku.
Očkovanie
Pri ceste na Galapágy nie je povinné žiadne očkovanie.
Počasie
Počasie v novembri je letná, teplota vzduchu priemerne 30st.C, teplota vody: 19-26st.C. Môže pršať.
Peniaze
Jediným zákonným platidlom je dnes americký dolár (USD). V každodennom platobnom styku sa používajú súbežne mince amerického dolára a ekvádorskej mince. Odporúčame USD.
Potápanie:
Potápanie na lodi zvyčajne zahŕňa ranné ponor v 6:30 hod., Nasleduje raňajky, ponor v 9:30 hod., Obed o 12:00 hod. A 2 popoludňajšie ponory v 13:30 hod. A o 16:00 hod. Večeřa sa zvyčajne podáva o 19:00 hod. Podľa pravidiel národného parku Galapágy sú nočné ponory zakázané.
Prečo je potápanie na Galapágoch najlepší na svete ...? Studený Humboldtov prúd prináša mnoho živín pre podmorský život a zaručuje pri potápaní možnosť pozorovať nespočet živočíchov na jednej lokalite vo veľkých kŕdľoch. 
Navštívili sme mnoho známych potápačských lokalít, avšak Galapágy patria k najlepším na svete ... :-) 
Povedané jednou vetou: TO JE NAJVIAC ... :-)) !!!
Pozor dôležité !!!
Mesiac janár patrí k top sezóne pre potápačov na Galapágoch a je naozaj posledný možný, ktorý sa nám pre Vás podarilo zaistiť !!! Aby sme mohli spoločne absolvovať túto cestu, je to podmienené min. účasťou 5 potápačov. 
Cena je počítaná za súčastného kurzu koruny voči USD a EUR, v prípade väčšej zmeny kurzu dôjde k úprave ceny.

 

Facebook